forum pentru fanii japoniei, animeurilor si j-music din republica moldova.

AcasaFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiți | 

Jigoku shoujo

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
enma_ai

Data de înscriere : 21/09/2008
Varsta : 24

MesajSubiect: Jigoku shoujo   Lun Sept 22, 2008 9:07 am

crying ...am privit acest anime si sunt absolut "distrusa"k a murit ai...ador acest anime ...mi se pare atat de complex si atat de fascinant....pt k nu apuci sa te plistisesti de personaje pentu k intalnesti altele...si altele...si altele...
ren si onne hona au propria lor trista poveste care intr-un fel i-a facut sa accepte propunerea lui ai de a o urma si te a o ajuta sa-si duka la bun sfarsit misiunea...
insa totusi cea mai trista poveste este cea a personajului principal(enma ai)care bine nici nu se numea asa knd era mika...era un copil obisnuit care insa avea niste puteri neobisnuite(sau cel putin asa credeau satenii de unde locuia ea)...acesti oameni (fara minte) credeau k ea are un demon in interiorul ei si au izolat-o mereu..inka de mika....dupa o perioada de timp au trimis-o in padure cand avea abia 7 ani ca ofrande pt zeul muntilor pentru k in felul asta ei credeau k vor scapa de seceta crunta care punea stapanire pe sat..asa k au dus-o in munti si ea timp de 3 ani a stat singura numai cu compania varului ei care o iubea si kare ii jurase k o va proteja....insa satenii ii descopera si pt k i-au incalcat porunca (ai nu avea voie sa primeasca vizite)l-au pus pe varul ei(sentaro) dupa ce au batuto crunt sa o ingroape de vie...el fiind presionat de satenii a facut-o....
in fine...ea reuseste inainte de moarte sa incendieze satul iar apoi paianjenul aia al iadului o transforma in enma ai si restul il stiti...
...in partea a 2a apare un baiat(takuma)care ii aduce aminte fetei de povestea ei (bine povestea baiatului e mai lunga..si desi diferita in acelasi timp e aproape identica...[veti vedea] )si knd cineva incearka sa-l trimita in iad ea face ceva ce nu a mai facut in 100 de ani de cand devenise jigoku shoujo....intoarce barca care urma sa-l trimita in iad....acest lucru o slabeste foarte mult si in final k sa-l protejeze pe takuma apare in fata unor sateni care voiau sa-l omoare si-l apara cu pretul vietii....ea moare a 2 a oara din cauza bataii....
.....fooooooooooarte triiiiiist!!!! ohno
voi ce credetz despre animeul ista?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
yume_no_hime

Data de înscriere : 06/06/2008

MesajSubiect: Re: Jigoku shoujo   Lun Sept 22, 2008 9:49 am

eu cred ca ar fi foarte bine sal privesc si eu odata sa aflu k ce se termina istoria asta dar ce sa fac dak eu astept deja de o luna si ceva si ink nu sa descarcat fuck asa mie de ciuda, poate pina la anul nou il vad si eu

oricum dupa cite am inteles yo este o parte foarte intetresanta si dramatik, imi place dramatismul si sigur co sami placa si aceasta serie
Sus In jos
lovinaoi

Data de înscriere : 06/06/2008
Localizare : japaan....

MesajSubiect: Re: Jigoku shoujo   Lun Sept 22, 2008 10:46 am

rain tenshi pare atit de interesant ..am sal descarc numai decit si am sal privesc..si pe urma va zik si impresiile^_^
Sus In jos
Akaete
Admin

Data de înscriere : 23/05/2008
Localizare : Somewhere in imaginary world...

MesajSubiect: Re: Jigoku shoujo   Lun Sept 29, 2008 1:31 pm

etou....exista o mica popravocika....

satenii nu au sacrificat`o pentru a scapa de seceta ce ii macina and so on....asta era un ritual....prin care se sacrifica copii de sapte ani,dati drept ofrada zeilor,pentru a NU AVEA seceta....din cate inteleg,bietii copii sunt dushi in munte shi lasatzi sa moara de foame....de aia shi urasc toate religiile....sacrificii....
in fine,eu am vazut doar partea intai....adik futamonori sau cum so mai numi nam vazut O.o....shi despre partea intai pot zice k a fost kat de kat nice,insa numi place ca oamenii pot trimite pe altcineva in iad din nishte asa zise motive STUPIDE.In rest-nice.Mi`a placut povestea lui Ai,insa am ramas cu gura cascata knd am aflat k are acelashi seyu ca shi tipa cu par cafeniu shi scurt din elfen lied(am uitat cum o cheama).......insa ash vrea sa vad shi a doua parte Very Happy(ple....nam deloc inspiratzie....)

Even if the end is coming,I want to repeat this things
Even if they aren`t true,I`m now able to believe that there`s a sense in what I believe

(c)Akaete
Sus In jos
Dark Light

Data de înscriere : 25/06/2008
Varsta : 25
Localizare : Dying in my soul

MesajSubiect: Re: Jigoku shoujo   Lun Oct 06, 2008 8:20 am

Am vazut ambele sezoane, si pot sa spun celor care ink nu l-au vazut, oameni buni, cautati-l k nu stiti ce pierdeti. Acuma astept cel de-al treilea sezon, dat fiind k a inceput abia pe 4 oct., mai avem de asteptat pina gasim ceva subbed. Apropo, sezonul nou va fi numit Jigoku Shōjo Mitsuganae, mitsu stiu k inseamna trei, dar ganae rain .Any way, serialul va avea personaje noi, si o poveste total noua, din moment ce este schimbata Fata Iadului. Damn, kind naiba se vor apuca si de subbing? stress nu mai pot de asteptare. Anyway, la asa anime eu dau 11 din zece, desi exista si anumite parti neplacute. Si, mai repet o data, oameni buni, dak nu l-ati vazut, nu-l pierdeti.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Jigoku shoujo   

Sus In jos

Jigoku shoujo
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Japan MD Fanclub :: Anime Zone :: Animeuri :: Jigoku shoujo-
Mergi direct la: