forum pentru fanii japoniei, animeurilor si j-music din republica moldova.

AcasaFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiți | 

Cum se poate de schimbat cum arata forumul?

In jos 
AutorMesaj
Dark Light

Data de înscriere : 25/06/2008
Varsta : 25
Localizare : Dying in my soul

MesajSubiect: Cum se poate de schimbat cum arata forumul?   Mier Iun 25, 2008 11:36 am

Probabil k numai admin-ul poate face asa ceva, dar cred k ar trebui de schimbat cum arata site-ul. Personal, ma cam deranjeaza anumite lucruri. Un exemplu ar fi bannerul de sus. E prea mare. Apoi vin imaginile de tipul si . Prima e prea mare, iar la a doua ar merge mai bine ceva simplu, ceva ce nu e legat de anime. Stiu k asta e un site anime, dar trebuie de uitat realist la estetica. Apoi, un singur moderator? Nu chiar se potriveste cu un forum bun. Mai vin si smiles. Cam prea nepotrivite la un post. Ar trebui de schimbat.

Iar pentru sfirsit, k sa nu se supere pe mine nimeni, imi cer scuze pentru atitea critici chiar de la inceput, dar nu arata chiar bine site-ul si am simtit nevoia sa o spun.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Akaete
Admin

Data de înscriere : 23/05/2008
Localizare : Somewhere in imaginary world...

MesajSubiect: Re: Cum se poate de schimbat cum arata forumul?   Mier Iun 25, 2008 4:51 pm

Pentru un site profesional siteul e un dezastru,eu personal am zis asta deodatacum mam inregistrat ^_^
Dar nucred k a fost facut p/u estetica,mai degraba p/u discutzii,la urma urmei tine doar de persoanle din moldova(chisinau) si nu sa prea atras atentia la estetica...dar cred si eu k artrebui schimbat.

Even if the end is coming,I want to repeat this things
Even if they aren`t true,I`m now able to believe that there`s a sense in what I believe

(c)Akaete
Sus In jos
Dark Light

MesajSubiect: Re: Cum se poate de schimbat cum arata forumul?   Joi Iun 26, 2008 2:54 am

Akaete a scris:
Dar nucred k a fost facut p/u estetica,mai degraba p/u discutzii,la urma urmei tine doar de persoanle din moldova(chisinau) si nu sa prea atras atentia la estetica...

Anumek trebuie e atras atentia la estetica, altfel, cine mai vine inafara de cei care se cunosc deja?
Sus In jos
Akaete
Admin

MesajSubiect: Re: Cum se poate de schimbat cum arata forumul?   Joi Iun 26, 2008 7:51 am

Asta este,p/u ei cred k shi a fost facut ^^' Oricum lumea e prea lenesa sa posteze,shi postam doarcei ce's obsedatzi de stricatu' ochilor shi statu' la comp.
Insa,repet,forumul are nevoie de schimbari...(i-am zis valeriei k pot so ajut,da vad k nu vrea....cu asa temp forumul va avea membri taaare multzi,cum sa nu O_o)

Even if they aren`t true,I`m now able to believe that there`s a sense in what I believe

(c)Akaete
Sus In jos
Lynn

Data de înscriere : 11/05/2008
Varsta : 26
Localizare : It's secret

MesajSubiect: Re: Cum se poate de schimbat cum arata forumul?   Joi Iun 26, 2008 11:49 am

...defapt si eu cred ca forumul are nevoie de schimbari, si (dupa cum ati spus si voi) ar trebui de atras mai multa atentie la estetica. eu personal optez pentu fon, imagini putin mai dark ( cum ar fi nuante de negru, violet). oricum aspectul forumului nu tine doar de admin si moderatori dar si de ceilalti membri...
Sus In jos
Akaete
Admin

MesajSubiect: Re: Cum se poate de schimbat cum arata forumul?   Joi Iun 26, 2008 12:58 pm

Pentru un forum cu succes,din pacate,nu merg culorile dark Very Happy...mai ales negru...obosesc repede ochii,in plus tre mult sa te concentrezi(nu o spun cu nici o placere,caci culoarea mea fav e negru,so...).Cele mai bune culori is cele calme,ca mov deschis,crem,alb etc(in nici un caz verde acid sau roshu tzipator).Imaginile of course ar fi nice sa fie dark,dar de la valeria la asta nu te chiar potzi astepta...Shi sunt de acord ca ar trebui ascultate cererile "publicului".^_^

(c)Akaete
Sus In jos
Dark Light

MesajSubiect: Re: Cum se poate de schimbat cum arata forumul?   Joi Iun 26, 2008 1:25 pm

Hmm... Nuante de negru nu ar strica, dar totul negru cum a spus Akaete ar obosi intr-adevar ochiul si ar strica intreg forumul. Dar monotonitatea asta de galben strica foarte mult. Ar fi foarte placut o nuanta de sur metalic. Am intrat si eu pe site-ul asta de forumuri, dar nu am cautat toate temele, dar cele de la basic sunt foarte interesante. dar ar trebuie de schimbat coloritul intreg al site-ului. nu am nimic impotriva cu fundalul, dar butoanele sunt foarte ciudate, mai ales k nu sunt despartite deloc.
Sus In jos
Lynn

Varsta : 26
Localizare : It's secret

MesajSubiect: Re: Cum se poate de schimbat cum arata forumul?   Joi Iun 26, 2008 1:46 pm

....de fapt nu am vrut sa spun: totul negru. as prefera niste nuante mai inchise, sau ce va in contrast ca sa nu oboseasca ochul dar si sa evidentieze butoanele si temele..... pentru ca totul pare la fel si dezorienteaza...
Sus In jos
Akaete
Admin

MesajSubiect: Re: Cum se poate de schimbat cum arata forumul?   Joi Iun 26, 2008 1:52 pm

Sunt de acord...dar valeria cred k nu va intra prea curand incoace ^_^...ar fi nice sa se faca schimbari shi teme noi,dar deh,ce sai faci...

(c)Akaete
Sus In jos
LostAngel

Varsta : 24
Localizare : Chisinau

MesajSubiect: Re: Cum se poate de schimbat cum arata forumul?   Vin Iun 27, 2008 3:42 am

În acest caz trebuie sa o facem pe Valeria sa intre cît mai de graba! Smile Si sa facem ceva...Dar ei iam mai spus inainte de unile neajunsuri,dar...totul e ca si inainte,in orice caz eu tot as vrea niste schimbari.
Sus In jos
happy_berry
Admin

Data de înscriere : 03/05/2008
Localizare : in pat k uruha;))

MesajSubiect: Re: Cum se poate de schimbat cum arata forumul?   Lun Iun 30, 2008 11:57 am

hmm ia stati mai moale!!!!!
schimbari aku totuna nam sa fak
in primul rind nu am comp akasa
da in al 2 plek p 3 sapt in romania,asa k schimbari nu vor fi curind...kind ma intork ma gindesk...

Miwako-Chan
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://deathnote.forumotions.net/
lovinaoi

Data de înscriere : 06/06/2008
Localizare : japaan....

MesajSubiect: Re: Cum se poate de schimbat cum arata forumul?   Sam Iul 05, 2008 3:26 am

Exclamation Suspect inseamna k trebuie sa lashi pe altii sa te ajute shi sa faka nishte schimbari daca tu nu poti.. nu putem depinde mereu numai de tine..ar trebui sa mai fie un admin... cineva care se mai pricepe la design forumulu... hai k citind mesajele de mai sus.. am vazut k sunt de astea..asha k valeria... fati un coleg admin..care sa te ajute.si care sa aiba comp acasa..astfel sa fie garantata mereu ordinea in forum.... k iti zik... nu putem depinde de cind vii sai cind pleci tu....
iar privind parerea mea despre designul forumului.....contrastul unor culori pastelate ar fi foarte placut ochilor ,e soft... si k culori exemple... gri deschis, mov, oranj... si sa fie nishte detalii k de exemplu chenarele si shriftu posturilor, mai inchise, facind un contrast,,,,
si ar mai trebuie de schimbat si aranjare forumului,, un pic altfel..astfel ar fi interesant nu numai pt cei care vin noi..dar shi pentru astea... mai vechi de pe forumm.,.,. limba :ochelari:
Sus In jos
Akaete
Admin

MesajSubiect: Re: Cum se poate de schimbat cum arata forumul?   Sam Iul 05, 2008 4:53 am

sunt total de acord cu lovinaoi ^^'
shi pe forum ar trebui adaugate unele subiecte,cum ar fi cafeneaua ^^' adik om fi noi fani j-rock,anime etc,dar suntem shi noi oameni,avem nevoie shi de topice simple,cotidiane...shi cred k la prezentza userilor noi nu e nevoie sa ne inghesuim totzi intr-un topic...shi topicul cu nemultzumirile ar trebui bagat mai sus...si...si...ma rog,multe se poate de facut ^^'

(c)Akaete
Sus In jos
Naito

Varsta : 23
Localizare : 2-10-27 Aihara, Sagamihara-shi Kanagawa, Japan

MesajSubiect: Re: Cum se poate de schimbat cum arata forumul?   Sam Iul 12, 2008 6:10 am

eu cred k valeria ar trebui sa mai fak pe cineva moderator care sa se ocupe de forum in lipsa ei, sau......sa ne fak pe totzi moderatori k shi asha nu suntem fff multzi. shi in legatura cu estetik forumului ar trebui sa facem un meeting in care fiecare sa ishi spuna parerea despre cum ar trebui sa arate , sa facem schimb de opinii shi sa ne spunem ideile pe care le avem. in final am putea decide cine are cele mai bune idei shi sa le aplicam. shi in legatura cu fonul, sitte-ul nu e doar anime, mai sunt rubrici despre j-rock, japonia, stiluri shi nu cred k e bine sa avem mereu acelashi fon.....
voi cum credetzi?
Sus In jos
lovinaoi

MesajSubiect: Re: Cum se poate de schimbat cum arata forumul?   Dum Iul 13, 2008 10:34 am

cheers de acord
Sus In jos
Dark Light

MesajSubiect: Re: Cum se poate de schimbat cum arata forumul?   Lun Iul 14, 2008 4:34 am

Naito a scris:
sau......sa ne fak pe totzi moderatori k shi asha nu suntem fff multzi. ?

sa ne faca pe toti moderatori. Cu ideea cu meetingurile sunt de acord, dar dak am fi toti mozi ar fi un dezastru. Un moderator trebuie sa aia grija ca membrii sa respecte regulile, iar dak am fi toti mozi fiecare ar schimba posturile dupa placerea sa, fara de vre-o legatura cu regulile.
Sus In jos
Akaete
Admin

MesajSubiect: Re: Cum se poate de schimbat cum arata forumul?   Lun Iul 14, 2008 5:08 am

Regulile aici shi asha nu se prea respecta lol ^_^...dar sunt shi eu de acord cu faptul k toti moderatori=dezastru

(c)Akaete
Sus In jos
Zabuza

Data de înscriere : 07/05/2008
Localizare : Undeva unde e bine si frumos

MesajSubiect: Re: Cum se poate de schimbat cum arata forumul?   Dum Iul 27, 2008 7:06 am

ceea ce numi place pe forum e ca nimeni nu sta pe chat!
Sus In jos
Dark Light

MesajSubiect: Re: Cum se poate de schimbat cum arata forumul?   Mar Aug 12, 2008 4:32 am

Gliterry pics. Ceea ce ma enerveza cel mai tare. Se poate ceva mai simplu. Mi-a placut cum ai facut la mesaje noi, dar gliterry este prea de tot, mai ales k ne place rock-ul si alte lucruri mai altfel, k sa spun asa.
Sus In jos
LostAngel

Localizare : Chisinau

MesajSubiect: Re: Cum se poate de schimbat cum arata forumul?   Mier Aug 13, 2008 12:14 am

Iar mie din contra,nu-mi place cum arata cind pui mesaje noi >_< Iar fata de gilterry pics n-am nimic contra kawaii
Sus In jos
lovinaoi

MesajSubiect: Re: Cum se poate de schimbat cum arata forumul?   Mier Aug 13, 2008 12:46 am

affraid Suspect mai oameni... cite persoane atitea pareri, si neplaceri.. suntem 27 in cruce, si nicidecum nu ne putem hotari asupra felului in care arata forumu asta.. hai sa ne hotarim deja...
Sus In jos
yume_no_hime

MesajSubiect: Re: Cum se poate de schimbat cum arata forumul?   Mier Aug 13, 2008 8:33 am

oricum am da mereu o sa existe cineva care sa nu fiu de acord dar majoritatea decide cred eu(suntem o tara democrata nui asa?)
Sus In jos
lovinaoi

MesajSubiect: Re: Cum se poate de schimbat cum arata forumul?   Joi Aug 14, 2008 3:50 am

lol! lol! lol..hai kai ziso.... tzara democratica oficial..dar in realitate pe naiba.. sa nuncep yo offtopicu, despre ce fel de tzara suntem...cred k avem toti aceeasi parere...

si despre modu in care arata forumu..daca sincer..deam nii indifferent..
Sus In jos
Zabuza

Data de înscriere : 07/05/2008
Localizare : Undeva unde e bine si frumos

MesajSubiect: Re: Cum se poate de schimbat cum arata forumul?   Vin Aug 15, 2008 2:03 am

ce are tara cu noi? nimic! suntem un forum democrat Very Happy
Sus In jos
lovinaoi

MesajSubiect: Re: Cum se poate de schimbat cum arata forumul?   Vin Aug 15, 2008 2:30 am

Suspect Suspect traim in tzara asta..nuu?
daca ziceti voi ca suntem un forum democrat,fie,,, yo nu vad mare democratie...ma rog..
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Cum se poate de schimbat cum arata forumul?   

Sus In jos

Cum se poate de schimbat cum arata forumul?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Myosotis (floarea de nu-ma-uita)
» Vreau sa invat sa torc lana
» Tutoriale fimo-enjoy!
» Intre 1 si 9 martie sunt babele. V-ati ales baba?
» Gradina cu legume (3)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Japan MD Fanclub :: Centrul Administrativ :: Sugestii/Nemultumiri-
Mergi direct la: