forum pentru fanii japoniei, animeurilor si j-music din republica moldova.

AcasaFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuişi | 

Anime music Cult

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 

Influenteaza anime-urile muzica pe care o ascultati?
Da
71%
 71% [ 5 ]
Nu
29%
 29% [ 2 ]
Total voturi : 7

AutorMesaj
Dark Light

Data de înscriere : 25/06/2008
Varsta : 25
Localizare : Dying in my soul

MesajSubiect: Anime music Cult   Joi Iun 26, 2008 4:24 am

Am observat un lucru destul de interesant fata de muzica din anime-uri. Se pare k multi dintre cei care se uita la anime adora ost-urile lor, chiar dak nu este stilul de muzica pe care il asculta de obicei. ka exemplu am putea sa luam chiar Death Note. Toti stiu al doilea set de kintece de la Death Note : "What's up people" si "Zetsubou Billy" de Maximum The Hormone. Si cred k la multi acest stil de muzica nu era chiar atit e placut pina a viziona Death Note. Si sunt si alte anime-uri care au muzica nu chiar atit de placuta in mod normal, alt exemplu fiind Yu Yu Hakusho, care are kintece ale stilului din anii '70, dar multi le asculta park ar fi muzica disco de acum. Cred k m-am facut inteles. Asa ca, comment si puteti sa mai adaugati anime-uri care va par la fel.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Akaete
Admin

Data de înscriere : 23/05/2008
Localizare : Somewhere in imaginary world...

MesajSubiect: Re: Anime music Cult   Joi Iun 26, 2008 8:34 am

Mie personal de la Maximum the Hormone shi altcevaimi place,insa nu pot zice k am inceput sa iubesc stilul de muzica din cauza DN,ci mai degraba am auzit de trupa ^^' de acolo.De Nightmare am auzit inaintecasavad Death Note,asa ca nu se pune...
Vorbind de subiect:nu-mi las gusturile muzicale influentate de animeuri.Daca imi place endingul de la Uta Kata asta nu inseamna ca voi incepe sa ascult ca o debila J-Pop pana cad de pe scaun ^^'.La fel e shicu stilurile muzicale.Nu-mi voi schimba "orientatia muzicala" pentru ca imi place un cantec sau altul de la un anime shi e alt gen dekt ascult eu.Depinde de melodie in sine ^_^.Cantecul poateficeva nice,chiardak e J-Pop,dar poate fi ceva facut special p/u acel anime(ca Tsuki no Curse deexemplu...personal nu am mai gasit de la Okina Reika nimic).
Am votat "Nu".

Even if the end is coming,I want to repeat this things
Even if they aren`t true,I`m now able to believe that there`s a sense in what I believe

(c)Akaete
Sus In jos
Lynn

Data de înscriere : 11/05/2008
Varsta : 26
Localizare : It's secret

MesajSubiect: Re: Anime music Cult   Joi Iun 26, 2008 12:18 pm

muzica pe care o ascult si anime-urile nu prea au nimic in comun desi imi plac unele cintece din anime nu tin neaparat sa le ascult mereu. daca sa virbim despre anime si muzica trebue mentionat ca stilul Visual Kei sa dezvoltat ca un mix dintre manga, anime si J-music.

desi imi place Death Note nu prea imi place Nightmare, cit despre Maximum the Hormone imi place stilul lor, am ascultat si alte piese si unele nu prea se aseamana cu cele din Death Note.... oricum nu poti sa-ti schimbi totalmente stilul de muzica in functie de animeul pe care il privesti....aceasta e caracteristic mai mult pentru oamenii fara personalitate si parere proprie.
Sus In jos
Dark Light

Data de înscriere : 25/06/2008
Varsta : 25
Localizare : Dying in my soul

MesajSubiect: Re: Anime music Cult   Joi Iun 26, 2008 1:32 pm

Cred k discuti a degenerat numai in directia Death Note. Oameni buni, eu am dat k exemplu Death Note pentru k are un stil mai radcal la muzica, nu pentru k kintecele ii sunt de la Maximum the Hormone sau pentru ce kinta ei. Se pare k ati inteles ceva gresit. Eu m-am referit la ce adaoga kintecele din anime, nu la ce scot din ratia voastra muzicala. Geez.
Sus In jos
Akaete
Admin

Data de înscriere : 23/05/2008
Localizare : Somewhere in imaginary world...

MesajSubiect: Re: Anime music Cult   Joi Iun 26, 2008 1:39 pm

Dap' shi noi am adus Death Note ca exemplu ^_^...ne e doar lene sa ne gandim la altceva ^_____________^

Even if the end is coming,I want to repeat this things
Even if they aren`t true,I`m now able to believe that there`s a sense in what I believe

(c)Akaete
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Anime music Cult   

Sus In jos

Anime music Cult
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Alfabetul ~ Anime ~